Rodzaje rysów twarzy a osobowość człowieka

0
192

Od dawna wiadomo, że twarz jest czymś co nas wyróżnia oraz identyfikuje. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że to jakie rysy twarzy posiadamy może bezpośrednio wpływać też na to jak się zachowujemy. O tym w jaki sposób to wygląda dokładnie przeczytacie w dalszej części artykułu. My napiszemy tylko, że zaskakujący jest związek z ludzkim charakterem, który posiadają rysy twarzy rodzaje ich nie są więc bez znaczenia.

Owalna twarz osób spokojnych

Cechą charakterystyczną dla twarzy owalnej jest szerokie czoło oraz nieco węższy podbródek, niż kości policzkowe. Od razu warto też wspomnieć o tym, że taki kształt twarzy jest najbardziej popularny. Rysy twarzy w tym typie są wyraźne, a interpretacja mimiki, nie sprawia żadnych trudności. Jeśli chodzi natomiast o cechy charakteru, to osoby posiadające tę twarz zazwyczaj są pogodne oraz przewidywalne.

Okrągła twarz narażona na stereotypy

Dość podobnym, aczkolwiek nieco innym typem jest twarz okrągła. Jej kształt opisać można dużym stopniem proporcji. Tutaj długość oraz szerokość, są do siebie mocno zbliżone. Często ten rodzaj wiąże się też z posiadaniem nieco dziecięcych rysów twarzy, co sprawia, iż jej posiadacze i posiadaczki czasem mogą być odbierani nieco infantylnie. Jak pokazują jednak testy osobowości, jest to niestety wysoce niesprawiedliwe, gdyż zazwyczaj osoby z okrągłą twarzą są poważne oraz stonowane.

Podłużny kształt twarzy – dla liderów!

Jak sama nazwa zdaje się wskazywać twarz o podłużnej formie charakteryzuje się większą długością, niż szerokością. W tym wypadku stereotypowo twarz podłużna może wskazywać, że jej posiadacz jest osobą poważną, lub też zawsze ma złe intencje. Tymczasem podobnie jak w przypadku innych rodzajów jest to wyłącznie złudzenie. Gdy bowiem odrzucimy na bok wszelkie uprzedzenia, wówczas z łatwością zauważymy, że osoby z podłużną twarzą zazwyczaj są miłe i przyjazne. Dodatkowo często posiadają tak zwany autorytet socjalny, co sprawia, że obsadzani są w rolach liderów swoich środowisk.

Twarz w kształcie serca dla wesołków!

Ostatnim typem twarzy o którym chcielibyśmy wspomnieć jest twarz w kształcie serca. Tutaj można dostrzec pewne podobieństwa w stosunku do twarzy owalnej, lecz znaczną różnicą będą tu policzki. W twarzy o kształcie serca są one bowiem o wiele bardziej wystające i mocno się poszerzają, w chwili, gdy taka osoba się śmieje. Jeśli wierzyć badaniom takich sytuacji jest naprawdę dużo, gdyż osoby z tym typem twarzy są zazwyczaj bardzo pogodne i roześmiane.

Podsumowanie

Jak widać każdy rodzaj twarzy niesie za sobą inny charakter. Bez względu jednak na to, jakie rysy twarzy i rodzaje widzimy warto zawsze pamiętać o tym, że to nie wygląd, lecz wewnętrzny charakter jest najważniejszy. Nie ulegajmy więc pierwszemu wrażeniu, gdyż często może być ono po prostu złudne i krzywdzące dla innych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here