inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

praca w domu
Finanse

Zalety i wady pracy w domu

Praca w domu to w obecnej dobie konieczność dla wielu osób i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Niektórzy z nas już w zasadzie przyzwyczaili się do takich warunków i nawet je sobie chwalą, inni nie bardzo są z takiego stanu rzeczy zadowoleni. To normalne, bo przecież każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby i upodobania. Poznaj zalety i wady pracy w domu.

Agenda:

  1. Zalety i wady pracy w domu
  2. Praca w domu – czy ma sens?

Zobacz także:

  1. Praca przyszłości – jakie zawody będą najbardziej poszukiwane?
  2. Praca zdalna w Kodeksie pracy – Od kiedy i jakie są zasady?

Zalety i wady pracy w domu

Praca w domu ma zdecydowanie swoje wady i zalety. Zarobkowanie w takim trybie jest wygodne, bo nie musimy dojeżdżać do firmy, a to już oszczędność czasu i pieniędzy. Możemy dłużej rano pospać, co nie jest bez znaczenia, zwłaszcza dla kogoś, kto lubi spać. Odpada też problem ubrania – domowy strój zupełnie wystarcza, no chyba że musimy odbywać jakieś ważne spotkania online przy włączonej kamerze.

praca w domu

Praca w domu – czy ma sens?

Z drugiej strony – praca w domu może nas znużyć i spowodować, że przestaniemy o siebie dbać. Codzienne wyjście z domu jednak motywuje człowieka do tego, żeby ubrać się, zrobić makijaż. Mamy wtedy więcej energii, jesteśmy bardziej zaangażowani w życie. Izolacja nie służy nam. Jest dobra na jakiś czas, ale jeśli się przedłuża, może mieć na nas zgubny wpływ. Człowiek przyzwyczaja się do takich okoliczności i nie chce kontaktu z innymi. Dodatkowo w domowych warunkach trudniej nam się skupić, przecież tyle rzeczy mamy do zrobienia. Zapominamy o pracy i zaczynamy sprzątać czy też gotować.

Podsumowanie

Praca zdalna ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony jest to ogromna wygoda, nie musimy wcześnie wstawać, szykować się i wychodzić z domu. Ale z drugiej może być to trudne dla tych, co nie potrafią się skupić w domowych warunkach, czy z motywować do pracy. Mimo to, warto spróbować tego nowoczesnego rozwiązania.