inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Finanse

Zdolność kredytowa – co warto wiedzieć?

Życie na kredyt stało się w ostatnich latach normą. Bez pomocy banku wielu z nas nie mogłoby kupić wymarzonego samochodu lub mieszkania, bez kredytu ciężko jest też rozwijać swą firmę. Niestety, aby dostać kredyt w banku, trzeba spełnić kilka warunków, a przede wszystkim zadbać o swą zdolność kredytową.

Zdolność kredytowa – czym jest?

Zdolność kredytowa to nic innego, jak specyficzny rodzaj sprawdzenia, jakie są szanse na to, iż zaciągnięty kredyt spłacimy w terminie. Bank sprawdza naszą zdolność kredytową za każdym razem, gdy złożymy wniosek o kredyt, w jednym celu – upewnieniu się, że taka operacja nie przyniesie mu straty. Na jakiej podstawie bank ocenia naszą zdolność kredytową? Na podstawie wielu informacji na nasz temat. Dotyczą one m.in. naszej pracy i rodzaju zatrudnienia, czasu trwania umowy o pracę oraz miesięcznych zarobków. Bank sprawdza też naszą historię w BIK (Biurze Informacji Kredytowej), zbiera też informacje na temat naszych comiesięcznych zobowiązań finansowych.

Wniosek o kredyt

Stała praca i dobre zarobki to większa szansa na to, iż nasz wniosek o kredyt zostanie pozytywnie rozpatrzony. W trudniejszej sytuacji są osoby pracujące w oparciu o umowę na czas określony oraz stażyści. O kredyt trudniej też tym, którzy już płacą co miesiąc raty (np. za kupowany na raty sprzęt AGD) oraz ci, którzy w przeszłości mieli już problemy ze spłatą kredytu. A że kredyt bankowy może się niejednemu z nas przydać w sytuacjach awaryjnych, warto zadbać o to, by zwiększać swą zdolność kredytową oraz szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.

dbmakler.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.