inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Czy warto kupować meble w zestawach
Lifestyle

Czy warto kupować meble w zestawach?

Urządzanie mieszkania lub domu wiąże się z koniecznością podejmowania wielu decyzji, w tym tych związanych z wyborem mebli. Na rynku dostępne są zarówno całe zestawy meblowe, jak i pojedyncze elementy, które da się ze sobą dowolnie łączyć. Co jest lepszą opcją? To zależy. W niektórych pomieszczeniach sprawdzają się meble w zestawach, w innych warto postawić na eklektyzm.

Kompletowanie zestawów mebli

Meble w zestawach kojarzą się z meblościankami rodem z poprzedniej epoki. Na szczęście niesłusznie. Obecnie mało kto decyduje się na całkowitą zabudowę, która była modna w czasach PRL-u. Teraz nawet wybierając zestawy w sklepie meblowym, stawia się na lżejszą formę. Najczęściej komplety mebli kupuje się do kuchni, pokoju dziecięcego i łazienki. Dlaczego akurat do tych pomieszczeń?

W przypadku kuchni wybór jest prosty – zestaw, zwłaszcza ten pod zabudowę, wygląda spójnie. Jeśli zamawia się bezpośrednio u producenta mebli, można wykorzystać przestrzeń co do centymetra. Minus takiego rozwiązania? Zazwyczaj długi czas oczekiwania na dostawę i montaż. Jeżeli klientom zależy na czasie, mogą kupić w internetowym sklepie meblowym gotowy komplet złożony z kilku lub kilkunastu modułów. Dodatkowy plus to cena. Meble kuchenne w zestawach będą dużo tańsze niż te tworzone na wymiar.

Wiele osób decyduje się również na tworzenie zestawów meblowych do pokoju dziecięcego. Dlaczego? Bo niektóre z elementów rosną wraz z dzieckiem. Np. biurka mają regulowane blaty, a łóżka rozsuwane stelaże. Dodatkowo nawet po jakimś czasie można dokupić szafkę z danego zestawu, uzupełniając tym samym miejsce do przechowywania.

A co z łazienką wspomnianą na początku? W tego typu pomieszczeniach montuje się dwie lub trzy szafki – np. pod umywalkę, stojący słupek i zabudowę nad pralką. Żeby wszystko wyglądało spójnie, łatwiej od razu kupić cały zestaw, pod warunkiem, że jego wymiary pasują do naszego metrażu.

Jeżeli chodzi o eklektyzm, czyli zestawienie ze sobą mebli w różnych stylach, najczęściej stosuje się go w pokojach dziennych, przedpokojach i sypialniach. Z czego to wynika? Przede wszystkim z wielkości tych pomieszczeń – tego, jak są duże albo wręcz przeciwnie, jak niewielką przestrzeń mamy do dyspozycji.

W jakim sklepie internetowym można kupić zestawy mebli? Zapraszamy: https://vivaldimeble.pl

zakupy meblowe

Wady i zalety zestawów meblowych

Jakie są najważniejsze wady zestawów mebli kupowanych w sklepach meblowych online?

Po pierwsze, brak zróżnicowania. Wszystkie elementy wyglądają tak samo, co w zasadzie może być jednocześnie wadą i zaletą. Po drugie, problem z dopasowaniem mebli do danego pomieszczenia zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wymiarów. Po trzecie, gust. Czasami podoba nam się jeden mebel z zestawu, ale drugi, który także teoretycznie by się przydał, już nam nie odpowiada.

A co z zaletami? Do zalet można zaliczyć cenę za całość, szczególnie wtedy, gdy kupuje się od razu gotowy zestaw, a nie składa go z kilku elementów dostępnych oddzielnie. Łatwiej również urządzić mieszkanie, wykorzystując zestawy, bo cała aranżacja jest spójna. Warto pamiętać, że eklektyzm wymaga dużo większego wyczucia stylu i wielu po prostu się nie spodoba.