inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

kilka kroków stronę niezależności finansowej
Finanse

Kilka kroków w stronę niezależności finansowej.

Każdy chciałby dużo zarabiać i być niezależny finansowo. Aby spełnić takie marzenia konieczna jest kontrola finansów. Zobacz nasze kilka kroków w stronę niezależności finansowej i ciesz się oszczędnościami. Gwarantujemy, że będziesz zadowolony z efektów.

Agenda:

  1. Kilka kroków stronę niezależności finansowej
  2. Kontrola finansów – skąd czerpać wiedzę?
  3. Kontrola finansów a zakupy

Kilka kroków stronę niezależności finansowej

Po pierwsz,e należy wydawać mniej niż się zarabia. W praktyce, w obecnych czasach wszechobecnego konsumpcjonizmu, jest to dosyć trudne. Z bilbordów na każdym kroku atakują nas uśmiechnięte postaci, które właśnie coś kupiły i sprytnymi hasłami namawiają nas do tego samego. Reklamy wyskakujące w internetowych przeglądarkach co rusz proponują nam wstąpienie do sklepu z produktem, o który jeszcze przed chwilą sami tę przeglądarkę pytaliśmy. Warto ustalić sobie budżet i się go trzymać.

Po drugie, zaoszczędzone pieniądze odkładaj na osobne konto bankowe. W ten sposób jasno będziesz wiedzieć ile ich masz oraz nie wydasz ich na zakupy. Możesz je później także zainwestować, dzięki czemu zwiększysz ich ilość parokrotnie.

Kontrola finansów – skąd czerpać wiedzę?

Ulubione, merytoryczne kanały na YouTube, gdzie szukaliśmy wiedzy z jakiejś dziedziny, zamieniają się w reklamy sprzętów i produktów. W kalendarzu nagle zrobiło się mnóstwo okazji do świętowania przez kupowanie. Walentynki, dzień kobiet, dzień dziecka. Trudno je wszystkie zapamiętać i się w nich połapać, ale media systematycznie i z uporem nam o nich przypominają. Z tych wszystkich powodów, powstrzymywanie się od wydawania pieniędzy i kontrola finansów, jest zadaniem wymagającym od nas ogromnej samodyscypliny. Gdy już przestaniemy wierzyć w zapewnienia speców od reklamy, że ich produkty są nam niezbędne i spłacimy wszystkie kredyty konsumenckie, czeka nas próba oszczędzania. Warto czytać na ten temat różne blogi, poradniki i oglądać filmy. Dzięki temu nie damy złapać się w pułapkę.

kontrola finansów

Kontrola finansów a zakupy

Zamiast myśleć o wydawaniu zarabianych pieniędzy w wysokości całego naszego wynagrodzenia, należy odkładać z niego jakiś procent. Tym sposobem te odkładane pieniądze zaczną przyciągać więcej pieniędzy. W taki sposób kontrola finansów, poprzez przyszłe inwestycje może sprawić, że już nie będziemy musieli pracować dla pieniędzy, bo one będą pracować dla nas.

Podsumowanie

Aby zdobyć niezależność finansową, musimy nauczyć się oszczędzać. Nie wydawaj więc pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, trzymaj się swojego budżetu. Odkładaj pieniądze, a później je inwestuj, dzięki czemu rozmnożysz swoje oszczędności.