inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

biznes wiedza
Biznes

Skąd czerpać wiedzę w zakresie biznesu – najlepsze audiobooki

Biznes biznesowi nierówny, zwłaszcza w niepewnych czasach. Właśnie dlatego, wiedzę na temat jego rozwoju oraz potrzebnych ku temu inspiracji należy czerpać z zaufanych i sprawdzonych źródeł. Odkąd sięgamy pamięcią, najlepszą kopalnią w tej tematyce były książki. Nic ich nie zastąpi, nawet Internet, często pełny niezgodnych z prawdą informacji i „faktów” wyssanych z palca. Ale co zrobić, kiedy niekoniecznie mamy czas na studiowanie dziesiątków książek i artykułów, bo praca pochłania nam już wystarczającą jego ilość, co grozi rozwodem lub cichymi dniami? Wystarczy sięgnąć po audiobooki, a one już zrobią za nas resztę!

biznesowe audiobooki

Storytel, jako platforma od lat oferująca publikacje z niemal każdej dziedziny życia, może się poszczycić wspaniałymi audiobookami. Gospodarka, pozycje dotyczące biznesu czy poradniki dotyczące rozwoju oobistego – można tu znaleźć prawie wszystko. Serwis daje swoim użytkownikom nieograniczony dostęp do wiedzy, jeśli tylko jej potrzebują. W cenie miesięcznego abonamentu dowiemy się zatem, jak zarobić pierwszy milion albo czego wystrzegać się w otwieraniu nowego biznesu. Wybieramy interesującą nas kategorię i lądujemy w świecie pieniądza. Leszek Czarnecki, znany wszystkim biznesmen, swój pierwszy milion zarobił pod wodą. Stworzył i z sukcesem poprowadził firmę, która specjalizowała się w pracach na głębokościach. Kolejne pomysły popłynęły już lawinowo. „Pierwszy milion. Jak zaczynał Leszek Czarnecki i inni” poleca się zatem każdemu, kto również marzy o wielkiej karierze, rozpoznawalności i… milionach na koncie. Cykl „Pierwszy milion” poświęcony został najbogatszym Polakom, którzy dokonali rzeczy niemal niemożliwych czy też po prostu trudnych do uwierzenia. A jednak wszystkie opisane tu historie wydarzyły się naprawdę i doprowadziły ich bohaterów do miejsca, w jakim żyją obecnie, wciąż rozwijając swoje pasje i pomysły, bo prawdziwy biznes nigdy nie zasypia.

Kogo słuchać, aby odnieść sukces?

kogo słuchać

Oprócz wspomnianych postaci z serii „Pierwszy milion”, audiobooki na Stroytel obfitują w historie ludzi z najróżniejszych dziedzin życia. Jedną z nich jest Jakub B. Bączek, czyli człowiek, który reguły rządzące światem sportu przekuł na dziesiątki materiałów rozwojowych i przynoszący ogromne sukcesy biznes. Jego książka pt. „Zarobić milion, idąc pod prąd” to must have każdego, kto choć przez chwilę myślał o wolności finansowej. Jakub B. Bączek nie myślał, on działał i budował. Książka została okrzyknięta fenomenem 2015 roku i biła wszelkie rekordy sprzedaży.  Sięgali po nią menedżerowie, przedstawiciele handlowi, trenerzy i biznesmeni wyższego szczebla. Bączek stworzył sobie imperium dochodu pasywnego, dzięki czemu mając niewiele ponad trzydzieści lat, mógł przejść na emeryturę, nie martwiąc się o swoje jutro.  Niewiele jest równie inspirujących historii, zwłaszcza na naszym, rodzimym poletku. 

na słuchawkach

Aby sięgnąć nieco dalej, do odległej Anglii, możemy skupić się na twórcy linii lotniczych. Richard Branson, Brytyjczyk z krwi i kości, to miliarder, który swój sukces odniósł na czymś, w co nie wierzył kompletnie nikt. Być może działo się tak dlatego, że Branson nie należał do orłów w szkole, z której był wielokrotnie wyrzucany. Swoje pierwsze kroki w biznesie stawiał też dość chwiejnie i żadna z początkowych inwestycji nie wypaliła. Zresztą trudno się dziwić, skoro mówimy to o hodowli papużek falistych czy sprzedaży świątecznych drzewek. Tajemnicą sukcesu często jest jednak upór i niewiarygodna wręcz determinacja, a tej nie można było miliarderowi odmówić. Kolejny biznes i sklep muzyczny o nazwie Virgin okazały się początkiem niezwykłej drogi. Dziś mało jest osób, które nigdy nie słyszały o liniach lotniczych Virgin Atlantic czy sieci komórkowej Virgin Mobile. A to przecież nie koniec pomysłów! Biznesmen postanowił sięgnąć nawet kosmosu, a patrząc na dotychczasowe osiągnięcia, trudno wątpić w powodzenie tej misji. Audiobook „Zaryzykuj – zrób to! Lekcje życia” poleca się więc wszystkim ambitnym i rządnym nieosiągalnego. 

audiobooki

Audiobooki to wizja przyszłości. Machina konwersji ruszyła i niebawem wszystkie znane nam książki będziemy mogli zobaczyć właśnie w tej wersji. Jako gatunek cenimy sobie wygodę i łatwą dostępność wszelkich dóbr, dlatego i z literaturą po prostu musi tak być. Biznesmeni, dyrektorki wielkich korporacji, sprzedawcy – wszyscy marzymy też o mniejszym lub większym sukcesie. Być może czytając te słowa stoisz właśnie na rozdrożu i szukasz miejsca dla siebie. Całkiem możliwe, że właśnie nosisz się z zamiarem rzucenia nielubianej pracy na etacie i myślisz o czymś własnym. Przedstawione tu propozycje to tylko garstka z tego, co może zaoferować Storytel. Zatem już dziś, teraz, natychmiast skorzystaj z szansy, jaką daje, pobierz aplikację i ciesz się nieograniczonym dostępem do wiedzy. Bo właśnie wiedza daje niezależność finansową, a ta z kolei daje wolność, której wszyscy pragniemy.

Zobacz także: Książki o biznesie, które warto przeczytać