inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

prowadzenie firmy
Biznes

Czy prowadząc firmę, musisz wszystko robić sam?

Założenie i prowadzenie firmy to nie lada gratka dla kogoś, kto nigdy wcześniej tego nie robił. Jeżeli do tej pory pracowałeś tylko na etacie, bądź nie pracowałeś w ogóle, utworzenie działalności gospodarczej może wydawać Ci się czymś bardzo trudnym czy wręcz nierealnym. Powstaje pytanie: jak sobie to wszystko ułatwić? Czy wszystkie formalności musisz załatwić sam, czy może jest ktoś, kto Ci pomoże? Z pomocą przychodzą firmy zewnętrzne.

Przeczytałeś mnóstwo artykułów, poradziłeś się znajomych przedsiębiorców i mniej więcej wiesz, na czym polega prowadzenie biznesu, a mimo to wciąż masz obawy. Wydaje Ci się, że będziesz miał za dużo na głowie i nie podołasz wszystkiemu sam? Przecież nie musisz wszystkiego robić samodzielnie! Istnieje wiele instytucji, które w większości spraw mogą nie tylko pomóc, ale nawet wyręczyć. W dzisiejszych czasach można całą „​ ​papierologię”​ ​ oddać komuś innemu, nie zatrudniając przy tym na etat ani jednej osoby. Tak działa biuro​ rachunkowe, które nie tylko poprowadzi całą Twoją księgowość i rachunkowość, ale pomoże też w innych kwestiach. Jakich? Dowiedzmy się.

Założenie firmy – ​ ​niemożliwe staje się możliwe

Pierwszym etapem założenia działalności (oczywiście zaraz po wymyśleniu, czym chcesz się zajmować oraz napisaniu biznesplanu) jest kochana przez wszystkich „​papierologia”​​. Wybór najkorzystniejszej formy działalności, przygotowanie i złożenie odpowiednich wniosków (np. do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, Krajowego Rejestru Sądowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych) czy przygotowanie formularza VAT-R to tylko niektóre dokumenty, które musisz wypełnić przy zakładaniu firmy. Już na tym etapie biura rachunkowe​ dokładają starań, byś zaliczył go szybko i bezproblemowo.​             

Księgowa tylko od księgowości?

Kiedy Twoja firma zaczyna już istnieć na rynku i obracać pieniędzmi, ktoś musi prowadzić księgowość – ​bez tego ani rusz! Możesz robić to sam, jeżeli oczywiście masz do tego odpowiednią wiedzę i narzędzia, możesz też zatrudnić osobę na to stanowisko. Jeżeli żadna z tych opcji z różnych powodów Ci nie odpowiada, warto ponownie zastanowić się nad zleceniem tego firmie zewnętrznej. Z czasem Twoje przychody będą powiększać się, zaczniesz zatrudniać pracowników, których trzeba rozliczać i czeka na Ciebie mnóstwo pracy, nie związane ściśle z Twoim biznesem. Po co zatem zaprzątać sobie tym głowę, skoro ktoś może to zrobić za Ciebie?

Sprawdź ofertę biura rachunkowego InPlus z Lublina, skontaktuj się i wybierz najlepszą opcję dla Twojej firmy!

Biuro księgowe InPlus z Lublina poprowadzi Twoje księgi handlowe oraz przychodów i rozchodów.​ Rozliczy Twoich pracowników, zarówno tych zatrudnionych na stałe, jak i podwykonawców związanych umową zlecenie oraz umową o dzieło. Zadba o sprawy kadrowe, opracuje dla Ciebie politykę wynagrodzeń i system podwyżek. Dzięki temu możesz zrezygnować z etatu dla działu księgowości, jak i kadr. Kolejny plus i obniżenie kosztów!

Prowadzenie firmy to również ciągła analiza rynku, konkurencji, optymalizacji kosztów, jeżeli sprzedajesz towar lub usługi to także analiza sprzedaży, dystrybucji, stanów magazynowych i wiele, wiele innych rzeczy. Lista spraw do załatwienia ciągle się mnoży, a jak wiesz, czas nie jest z gumy, nie rozciągniesz go i nie dostaniesz nawet minuty w zapasie. Terminy gonią, kontrahenci dzwonią, magazyny przepełniają się, zapotrzebowanie na produkty rośnie, na inne z kolei maleje… Musisz wdrażać nowe pomysły, a poza tym jeszcze biegać między spotkaniami i myśleć o rzeczach, o których możesz nie mieć pojęcia. Wychodząc naprzeciw takim problemom, biuro podatkowe z Lublina​ da Ci wsparcie w potrzebie, zadba o te sprawy,​ na które Ty nie masz czasu.

Jakby tego było mało, dzięki współpracy z radcą prawnym i o aspekty prawne możesz być spokojny. Taka pomoc przyda się m.in. przy sporządzaniu i zrywaniu wszelakich umów, sprawami dotyczących odszkodowań albo spadków, albo ogólnie w zakresie prawa pracy.

Nie musisz już szukać zaufanego prawnika, „​​testować” poszczególne kancelarie, błądzić. Twoje biuro rachunkowe zrobi to za Ciebie. 

Jak widzisz, wiele spraw niezbędnych w prowadzeniu biznesu możesz oddać w czyjeś ręce. Owszem, nikt za Ciebie nie wpadnie na genialny pomysł, co chcesz w życiu robić i jak dążyć do założonych celów, ale takie sprawy jak rachunkowość, księgowość, kwestie kadrowe czy analityczne możesz spokojnie powierzyć komuś, dla kogo to chleb powszedni. Biura​ podatkowe – takie jak InPlus w Lublinie istnieją właśnie dla takich osób, które chcą działać, ale czasami nie​ wiedzą jak, mają na siebie pomysł, ale brakuje im narzędzi w dalszym działaniu.

Niektórzy nie lubią zajmować się wszystkim w firmie, dlatego chętnie korzystają z pomocy ludzi, którzy faktycznie znają się na tym i zajmie im to znacznie mniej czasu. Prowadząc firmę, nie musisz wszystkiego robić sam albo być szefem sztabu osób, które niekoniecznie są Ci niezbędne w pełnym wymiarze pracy. Wystarczy zaufać profesjonalistom i nawiązać współpracę z takimi ludźmi, którzy z przyjemnością Ci pomogą, a nawet zoptymalizują Twoje koszty. Jeżeli do tej pory bałeś się, że natłok obowiązków Cię przygniecie – ​ ​mam nadzieję, że pozbyłeś się wątpliwości i wkrótce podbijesz rynek swoim pomysłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.