inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

magazyny
Lifestyle

Magazyny w Szczecinie – nowe inwestycje

Nowoczesne magazyny w Szczecinie i sąsiedztwie miasta cieszą się rosnącą popularnością. Inwestycje na obszarach województwa zachodniopomorskiego zyskują na znaczeniu i realizowanych jest ich coraz więcej. Jakie obiekty wybudowano w ostatnim czasie?

Magazyny – Szczecin. Rynek niewielki, ale rozwijający się

Zachodniopomorskie to nadal jeden z niedużych rynków magazynowych i logistycznych, ale zdobywa rosnące zainteresowanie deweloperów i inwestorów. Ogólnie region ten jest dużo bardziej atrakcyjny i zyskuje na znaczeniu w branży logistycznej oraz w e-commerce. Popyt na magazyny na wynajem w Szczecinie ma tendencję wzrostową.

Wzrost zainteresowania odnotowują nie tylko magazyny, ale także hale produkcyjne w Szczecinie i bliskim sąsiedztwie. Lokalizacja oznacza liczne plusy, m.in. przystępne stawki najmu, dostęp do siły roboczej i kadry, dobrze rozwinięty transport morski i drogowy, a także rosnącą ofertę różnych obiektów, dopasowanych do różnych potrzeb.

Wynajem powierzchni magazynowych Szczecin. Najnowsze inwestycje

Szczecin wyraźnie się rozwija – do użytku zostaną oddane nie tylko nowe osiedla, ale też budynki o różnym przeznaczeniu, budowane od kilku miesięcy, zapowiadane jest otwarcie sklepu, o którym mówi się od lat. Sprawdziliśmy, jakie będą najciekawsze inwestycje w 2021 roku.

Rhenus Logistics w Mapletree Park Szczecin. Rhenus Logistics przedłużył umowę, a dodatkowo zdecydował się na większą powierzchnię magazynową w Mapletree Park Szczecin. Teraz łącznie wynosi około 52 tys. mkw. Rhenus Logistics S.A. to jeden z największych dostawców usług logistycznych, działa w ponad 750 lokalizacjach na świecie. W Polsce marka jest znana od 1995 roku. W portfolio ma usługi z zakresu logistyki cyfryzacji, technologii czy recyklingu. Firmy z różnych branż interesują magazyny do wynajęcia  Szczecin, jak i całe Pomorze ma dla nich coraz większą ofertę.

Hanza Tower. To nowoczesny, 104-metrowy obiekt, który jest budowany od 2011 roku, ale z przerwami. Wygląda na to, że w 2021 r. prace zostaną zakończone – planuje się oddać apartamenty do użytku w kwietniu. W Hanza Tower będą również do wynajęcia powierzchnie biurowe i sklepy.

Trzy węzły drogowe. Łękno, Granitowa i Głębokie, czyli trzy kluczowe węzły drogowe, to kolejna z planowanych inwestycji. Mają one zmniejszyć korki w trzech głównych punktach Szczecina. Rozwój miasta i infrastruktury drogowej sprawia, że dobrze rozwijają się też inne branże – jak m.in. transport i logistyka. Powierzchnie magazynowe w Szczecinie zyskają dzięki temu jeszcze większą popularność.