inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Biura wirtualne
Biznes

Biura wirtualne: czym są i jak działają?

Biura wirtualne to idealne rozwiązanie przeznaczone dla nowo powstałych, jak i działających już firm, które chciałyby zmniejszyć koszty utrzymania działalności gospodarczej. Są „produktem” dość świeżym na polskim rynku, ale stopniowo zyskują na popularności. Nazwa brzmi dość enigmatycznie, a określenie „wirtualne” może odstraszać, a przynajmniej nie wzbudzać zaufania. Czym jest wirtualne biuro i jak działa?

1. Biura wirtualne: co to takiego?

2. Dlaczego warto przejść na wirtualne biuro?

W naszym kraju rozpoczęcie własnej działalności nie należy ani do prostych, ani do tanich. Wirtualne biuro to jeden ze sposobów na lepszy, tańszy start. Ale i firmy będące w kłopocie mogą skorzystać z tego  rozwiązania. Warto podkreślić, że wirtualne biuro jest całkowicie legalne.

1. Biura wirtualne: co to takiego?

Przedsiębiorcy wolą korzystać z konserwatywnych rozwiązań, jak najem mieszkania, ponieważ niejednokrotnie nie mają pewności, co właściwie kryje się pod nazwą biura wirtualne. Być może dla niektórych nazwa brzmi, jak coś nierealnego. Tymczasem wirtualne biuro tanio to jak najbardziej realny sposób na oszczędności, a nawet na podniesienie prestiżu firmy.

Biuro wirtualne jest usługą, która polega na wynajęciu przedsiębiorcy miejsca, w którym może prowadzić własną działalność. Otrzymuje tym samym wirtualny adres, skrzynkę pocztową, przestrzeń biurową czy zaplecze personalne, obsługujące biuro. W rzeczywistości są to zatem realne, a nie wirtualne miejsca. Ich adresy można wykorzystać np. na wizytówce, jako adres na siedzibę działalności gospodarczej.

Krótko mówiąc, każdy, kto potrzebuje adresu dla firmy, może wziąć pod uwagę właśnie wirtualny adres.

2. Dlaczego warto przejść na wirtualne biuro?

Nie chcesz, by twój domowy adres był jednocześnie adresem na siedzibę firmy? A może nie stać cię na wynajem drogiego lokalu w dużym mieście lub właściciel wynajmowanego mieszkania nie zgadza się na to, by był to adres siedziby firmy?

Wirtualne biuro to oszczędność (nawet tanie biuro w dużym mieście jak Warszawa czy Kraków jest droższe od wirtualnego adresu). Ale kwestie finansowe nie są jedynym plusem. Tanie wirtualne biura to również niepowtarzalna szansa na rozwój firmy – zamiast płacić za wynajem, pieniądze możesz przeznaczyć na inwestowanie w działalność. Co więcej, wirtualne biura to możliwość podniesienia prestiżu firmy. Jeśli zależy ci na tym, by budować pozytywny wizerunek, łatwiej to robić mając adres siedziby firmy w stolicy Polski, Krakowie czy Poznaniu.

Wynajem adresu to rozsądne rozwiązanie dla rozsądnych przedsiębiorców.