inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

content marketing
Marketing

Co to jest content marketing?

Jak zdobywać klientów w sieci – to bardzo popularne pytanie, zadawane przez sporą rzeszę przedsiębiorców. Są to przeważnie ludzie, którzy wiedzą już, jaki ma potencjał biznes w Internecie. Do takiego celu używać można różnych strategii, a jedną z nich jest content marketing.

Zobacz także: Co to jest fanpage?

Co to jest marketing?

Marketing jest to zarządzanie korzystnymi, a więc przynoszącymi zysk relacjami z klientem. Celem marketingu jest stworzenie określonych wartości dla klientów oraz otrzymywanie w zamian określonych wartości od klientów. Jeśli mowa o content marketingu, czyli marketingu treści, jest to strategia polegająca na stworzeniu wartościowych treści, czyli takich, które będą podoływać oczekiwaniom użytkowników. Świetny copywriting jest jednym z najważniejszych elementów content marketingu, lecz nie jest jedynym. Warto dodać, że istota content marketingu to informowania czytelników, a nie jedynie produkowanie tekstów. Przy pomocy content marketingu odpowiadamy na nurtujące pytania naszego potencjalnego klienta. Dzięki temu sprawiamy, że przedsiębiorstwo staje się dla klienta pierwszym źródłem informacji. Zrobienie użytecznych treści oraz wzbudzenie zainteresowania, a kolejne budowanie więzi z klientami – to priorytetowe cele jeśli mowa o marketingu treści. Najważniejszym będzie jednak to, by skłonić członków zbudowanych społeczności do reakcji – działań, które są naszym priorytetowym celem.

Sprawdź: CZYM JEST PUBLIC RELATIONS – DEFINICJE I GŁÓWNE ZAŁOŻENIA

co to jest marketing

Content marketing lub tradycyjna reklama?

Tego typu formy promocji znacznie różnią się od tradycyjnych banerów, które wyskakują z okienek lub spotów wideo. Ludzie często pytają o to, czy content marketing to lepsza forma reklamy od tych tradycyjnych metod. Nie można na to odpowiedzieć po prostu tak lub nie. Dobre promowanie firmy to bardzo złożony proces. Na skuteczność danych metod będzie mieć wpływ dużo indywidualnych czynników. Dlatego dobrze będzie połączyć wszelkie formy promocji, a następnie badać ich poziom skuteczności. Warto dodać, że marketing treści to rozwiązanie, na które stawia coraz więcej różnego rodzaju specjalistów. Obecnie możemy kierować reklamy do konkretnych grup osób, o których wiemy, że mogą zainteresować się danym produktem. Nie będzie to jednak rozwiązywać problemu negatywnych stosunków wielu użytkowników do właśnie reklam. Tego typu postawa będzie niezależna od treści zawartych w reklamie oraz nie będzie dopasowana do odbiorcy, ponieważ ludzie zwyczajnie nie przepadają za reklamami, nie tylko w Internecie.

Jak marketing treści będzie reklamować naszą firmę?

Tego typu marketing pokazuje czytelnikowi zalety oraz wartość produktów bądź usług. Dzięki takim formom prezentowania informacji, odbiorcy sami dostrzegą korzyści, a następnie podejmą decyzję. Świetny content marketing powinien wydawać się czytelnikom szczery. Treści, które przekazujemy, powinny przede wszystkim służyć informacji. Takowy aspekt promocyjny nie powinien być główną wartością tekstów. Nie zaleca się także niepotrzebnie go kamuflować. Najlepsze miejsca do realizacji strategii będą blogi w witrynach naszych firm. Możemy dzięki temu łatwo umieścić specjalistyczne artykuły ekspercie. Takie rozwiązanie sprawi, że użytkownicy będą trafiać na naszą stronkę wtedy, gdy będą szukać odpowiedzi na nurtujące pytania z konkretnymi zagadnieniami.

Sprawdź też: UMOWA ZLECENIE 2021 – WADY I ZALETY

co to jest marketing

Warto też wspomnieć, że Social media odciskają duży wpływ na potencjale marketingowym. Dobrze jest więc wykorzystywać tą opcję, poprzez publikowanie użytecznego conentu na profil naszej firmy. W taki sposób najłatwiej będzie nawiązać relacje z klientami, a dzięki tej opcji, łatwo możemy stworzyć zaangażowana społeczność. Jeśli mowa o mailingach, to przemyślana zawartość newsletterów będzie sprawiać, że e-maila nie będą trafiać do spamu lub kosza, lecz będą stanowić wartościowe informacje dla odbiorców. Najlepiej, żeby treści dobrze reprezentowały wizerunek firmy. We wszystkich wiadomościach warto przekazywać coś wartościowego. Są to tylko wybrane przykłady jeśli mowa o content marketingu. Możemy jednak realizować go w każdym rodzaju, jeśli mowa o treściach stworzonych dla firm.

Zobacz: CZYM JEST I JAK FUNKCJONUJE MARKETING SIECIOWY?