inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

etat i działalność gospodarcza zus
Biznes

Etat i własna działalność – dlaczego warto się zdecydować?

Coraz częściej na Polskim rynku pracy zauważyć można łączenie ze sobą tradycyjnego etatu, z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Czy takie rozwiązanie jest faktycznie tak atrakcyjne, jak się wydaje? Dlaczego konkretnie etat i własna działalność to tak dobre rozwiązanie? Jakie płyną z takiego połączenia zalety? Jak łączy się etat i działalność gospodarcza ZUS?

Czym charakteryzują się obie te formy działalności?

Żeby móc zrozumieć, jakie są zalety połączenia własnej działalności z etatem, najpierw trzeba sobie zdać sprawę z tego, jakie są najważniejsze zalety obu tych form zatrudnienia. Co konkretnie daje etat, a co własna działalność gospodarcza?
Etat to przede wszystkim stabilność. Nie tylko zatrudnienia, lecz również stałych zarobków. Oznacza to bezpieczeństwo i jednostajny dopływ gotówki. Z drugiej jednak strony, działalność gospodarcza to znacznie większa swoboda i możliwość samodzielnego wpływania na to, ile się zarabia.
Jak doskonale widać, obie te formy pracy mają interesujące zalety. Co jednak da ich połączenie?

Zobacz: https://inqbator.pl/marketing-wielopoziomowy-od-podszewki/.

etat i działalność gospodarcza zus

Etat i działalność gospodarcza ZUS

Zdecydowanie najważniejszą zaletą, jaka płynie z połączenia obu tych form zatrudnienia, jest znaczne obniżenie płaconej składki ZUS. Na czym to konkretnie polega? Jak każdy przedsiębiorca doskonale wie, składka ZUS, jaką trzeba zapłacić co miesiąc z tytułu prowadzenia swojej firmy, jest dość wysoka. Jeśli jednak dodatkowo zatrudni się na etat, następuje tzw. zbieg tytułów ubezpieczenia. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej, jak tylko to, że przedsiębiorca zostaje zwolniony z obowiązku płacenia na ZUS. Jedyne, o czym musi pamiętać, to aby płacić ubezpieczenie zdrowotne, które jest wielokrotnie niższe.

Zobacz: https://inqbator.pl/praca-dodatkowa-na-jaka-sie-zdecydowac/.

Odliczenie składki zdrowotnej od dochodu

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że część składki zdrowotnej może sobie odjąć od dochodu, czym skutecznie zmniejszy swój podatek dochodowy. Niestety w sytuacji, gdy działalność nie przynosi zbyt dużych dochodów, odliczenie to, staje się niemożliwe. Co innego jednak, gdy posiada się dodatkowy etat. W takiej sytuacji można składkę odliczyć od podatku płaconego z umowy o prace.

etat i działalność gospodarcza zus

Komfortowe zatrudnienie

Jak zatem widać, obie te formy zatrudnienia razem stanowią naprawdę atrakcyjne połączenie. Najważniejszą sprawą jest jednak płynący z tego komfort. Z jednej strony ma się cały czas spokojną głowę, co jest wynikiem stałego etatu i płynących z niego stabilnie pieniędzy. Z drugiej jednak strony można poświęcać się pracy na własny rachunek, co skutecznie podnosi miesięczne dochody. Oczywiście znalezienie czasu na własną działalność jest trudne, lecz warto się na to zdecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *