inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Ogłoszenia Allegro
Marketing

Ogłoszenia Allegro na szczycie listy wyszukiwań, czyli o tym jak bezwysiłkowo osiągnąć wysoką trafność Allegro

Sprzedaż Allegro i wysoka trafność ofert – bez odpowiednich narzędzi, to nie takie proste!

Sprzedaż prowadzona online, mimo tak wielu klientów którzy dokonują zakupów przez Internet, wcale nie należy – jak mogłoby się początkowo wydawać – do zadań łatwych. Utrudnienia spowodowane są nie tylko wciąż rosnącą konkurencją, ale również innym ważnym problemem, związanym z dotarciem z ofertą produktową do dużej grupy klientów.

Prowadzenie działalności opartej na sprzedaży jest więc dla wielu osób ogromnym wyzwaniem i aby mu sprostać, sprzedający wkładają w swoje działanie wiele sił i czasu. Zapracowani Allegrowicze, najczęściej posiadają kilka kont sprzedażowych i starają się sprostać ich obsłudze i spełnić oczekiwania Kupujących. Wszystkiego dokonują ręcznie, co jest dość czasochłonne i nie ukrywajmy – męczące. Obsługa wielu kont Allegro to często zbyt wiele zadań jak na jedną osobę, a co gorsza – wciąż dochodzi jeszcze więcej obowiązków związanych z zarządzaniem ogłoszeniami z powodu często zmieniających się wymagań portalu!

Często nikt, poza samym Sprzedającym, nie zdaje sobie sprawy z natłoku zadań, które trzeba wykonać aby sprawnie prowadzić firmę. Sporządzenie dobrego biznesplanu, znalezienie produktów dobrej jakości, zapanowanie nad liczbą produktów znajdujących się w magazynie, czy też prowadzenie księgowości i kontaktowanie się z Klientami to tylko kilka zajęć, którymi musi zająć się posiadacz sklepu na portalu Allegro. Trzeba jeszcze zadbać o rozreklamowanie posiadanych produktów oraz dopasować wszystkie ogłoszenia do wprowadzanych na portalu zmian, dotyczących trafności Allegro w taki sposób, aby klienci wyszukujący wymarzony produkt za pomocą wyszukiwarki, mogli zobaczyć ogłoszenia właśnie tegoż Sprzedającego! A przy wciąż rosnącej konkurencji, dotarcie z danym ogłoszeniem do Klienta, jest niesamowicie trudne. Sprzedający ma to zadanie dodatkowo utrudnione, jeśli obsługuje od kilku do kilkunastu kont Allegro i często wielokrotnie w ciągu dnia musi się logować na każde konto oddzielnie. Tak jednak wcale nie musi być. Ale jak temu skutecznie zaradzić? Posiadając odpowiednie narzędzie, które nie tylko pomoże opanować chaos w firmie, czy też oszczędzić mnóstwo czasu, ale również zadbać o wyniki sprzedażowe, powiązane z wysoką trafnością wyszukiwanych produktów.

Platforma ErpBox – instrument dla sprawnej sprzedaży i wysokiej trafności Allegro

Cenionym wśród czynnych Allegrowiczów instrumentem, usprawniającym obsługę klientów i zwiększającym wyniki sprzedaży, jest platforma ErpBox. Jej działanie polega na automatyzacji i wyręczaniu zapracowanego właściciela w wielu codziennych czynnościach związanych z funkcjonowaniem firmy. Kontrola stanu magazynowego, operacje związane z dodawaniem lub edycją ogłoszeń, kontakt z klientem, druk listów przewozowych czy zamawianie kuriera od teraz już nie zależą od samego tylko Sprzedawcy. To wszystko dzieje się samoczynnie!

Każdy Kupujący oczekuje od portalu Allegro znalezienia interesującej go oferty w jak najkrótszym czasie. Często jest to jednak utrudnione ze względu na różne możliwości wpisywania fraz w dostępnej wyszukiwarce, przez co Klient z proponowanych produktów – o ile w ogóle jakieś się znajdą – nie jest zadowolony. Inaczej brzmiące wyrażenie, wpisane do wyszukiwarki, może utworzyć zupełnie inną listę, która tworzona jest przez system w oparciu o metodę uczenia maszynowego, na podstawie „Oceny jakości sprzedającego” oraz większej liczby cech ofert, które wprowadził sprzedający. Ten czynnik sprawia, że wielu sprzedawców nie jest w stanie zaprezentować potencjalnym klientom własnych produktów, a każdemu sprzedawcy na pewno zależy na tym by to właśnie jego oferty trafiły na samą górę listy wyszukiwania. To właśnie ogłoszenia znajdujące się na szczycie listy, są najchętniej odwiedzane a dostępny na nich produkt najczęściej kupowany. Trafność Allegro, która polega na domyślnym posortowaniu ofert tak, aby jak najlepiej dopasować je do wymagań Klienta, to marzenie każdego Sprzedawcy. To jednak nie niemożliwe! Na trafność sortowania ogłoszeń wpływ mają działania samego sprzedawcy, takie jak dopasowanie tytułu aukcji do wpisywanych w wyszukiwarce fraz, cena czy zdjęcia, ale na tym nie koniec. Sprzedawca nie musi radzić sobie ze wszystkim sam, jak w przypadku kontrolowania czasu trwania aukcji.

Uzyskanie wysokiej trafności ofert Allegro, możliwe jest dzięki wbudowanemu w platformę ErpBox menedżerowi aukcji Allegro, który pomoże kontrolować czas trwania aukcji! W jaki sposób? Sprzedawca otrzyma powiadomienie o zakończonych aukcjach i szybko je odświeży – hurtowo, jednym kliknięciem, co sprawi, że potencjalny klient od razu będzie miał do nich wszystkich dostęp. Ogromnie ważny jest fakt, że takie działanie odbywa się bez strat w trafności ofert Allegro z ost. 3 miesięcy!

Z pomocą platformy ErpBox, na wszystkich posiadanych kontach Allegro, wysoka trafność ofert jest dostępna na wyciągnięcie ręki, właściwie bez wysiłku!