inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Praca

Jak poprawnie napisać cv?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chcących zdobyć pracę zastanawia się, jak poprawnie napisać CV. Oczywiście, nie ulega wątpliwości, iż jest to bardzo istotny dokument, który można śmiało nazwać naszą wizytówką. To, jak go sporządzimy i co o sobie napiszemy może zdecydować, czy dostaniemy daną pracę, czy też nie. Właśnie dlatego zdecydowanie warto dowiedzieć się jak stworzyć dobre CV.

Kilka słów na temat CV

Przede wszystkim na samym początku warto zacząć od najłatwiejszych rzeczy, czyli napisania swoich danych personalnych i kontaktowych. Uwzględnić należy także podsumowanie zawodowe. Jest to nic innego, jak krótki opis kwalifikacji danej osoby, doświadczenia zawodowego, sukcesów i najważniejszych umiejętności. Wystarczy napisać 4-5 zdań, które będą miały sens i przyciągną uwagę pracodawcy. Dzięki przeczytaniu takiego podsumowania osoba ta posiada już bardzo dużą wiedzę na Twój temat. Ponadto, należy również uwzględnić cele zawodowe. Warto tutaj nawiązać do tego czemu zainteresowaliśmy się daną ofertą pracy lub w jakim kierunku chcemy się koniecznie dalej rozwijać w nowej firmie. Dobrym krokiem jest także wypisanie wszystkich swoich umiejętności i wyróżnienie najważniejszych z nich. Może to być znajomość języków obcych na wysokich poziomach, czy popularne posiadanie umiejętności miękkich takich, jak logiczne myślenie, czy duża kreatywność i innowacyjność.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W CV warto również wspomnieć krótko o swoich doświadczeniach zawodowych. Najlepiej zrobić to w punktach. W dokumencie tym należy również wprowadzić wzmiankę chociażby na temat wykształcenia. Ponadto, dobrze jest pamiętać o dodaniu na końcu wszystkich swoich zainteresowań. Dla wielu może wydawać się to mało istotne, jednak jak się ostatnio okazuje, to coraz częściej akapit ten zyskuje uznanie pracodawców. Hobby to część naszego życia, która bardzo dobrze pokazuje jakimi ludźmi naprawdę jesteśmy, dlatego też szefowie coraz częściej zwracają na nie swoją uwagę.

Podsumowując, jak doskonale widzimy stworzenie takiego CV to wcale nie najłatwiejsze zadanie. Pamiętajmy, że jest to swego rodzaju wizytówka, która ma za zadanie dobre zaprezentowanie nas. Nie ulega więc wątpliwości, że warto przyłożyć się przy tworzeniu takiego właśnie dokumentu. Co więcej, dobrze byłoby wziąć sobie do serca wszystkie wcześniej wymienione rady i wskazówki, gdyż pomogą nam one w dużej mierze na stworzenie naprawdę ciekawego dokumentu, który postawi nas w świetnym świetle, a pracodawca zastanowi się nad zatrudnieniem nas do jego firmy.