inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

Finanse

Kredyt na start da firm – gotówka potrzebna od zaraz

Nosząc się z zamiarem spróbowania swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu trzeb rozważyć najważniejszy problem, z którym borykają się wszyscy na początku tej drogi. Najczęstszym problemem, który niekiedy odwodzi ludzi od otworzenia własnej działalności, jest kwota pieniędzy potrzebna do rozpoczęcia całego przedsięwzięcia.

Dotacje z Unii

Jedną z metod pozyskania pieniędzy jest dofinansowanie z Unii Europejskiej. Niegdyś była to kwota, której w razie powodzenia, przedsiębiorca nie musiał zwracać, dziś jest to nieoprocentowany kredyt. Taki kredyt na start dla firm można otrzymać po przedstawieniu w urzędzie, który się zajmuje rozporządzaniem dotacji unijnych, biznesplanu i kilku innych dokumentów. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie przyjęty, wtedy pieniądze zostaną wypłacone. Istnieją jednak odpowiednie rozporządzenia jeśli chodzi o to, na co można, jaką kwotę przeznaczyć. Nie da się ukryć, że dla wielu śmiałków, może to być sposób na pozyskanie funduszy potrzebnych na start.

Kredyt w banku

Dla osób, których plany biznesowe okażą się zbyt ryzykowne, żeby otrzymać pomoc z Unii Europejskiej istnieją inne rozwiązania. Jedną z nich jest kredyt w banku. W zależności od kwoty, jaka będzie potrzebna na start, bank może mieć różne wymagania odnośnie kredytu. Przedstawienie biznesplanu w przypadku pożyczki, której celem jest założenie działalności gospodarczej, również będzie miało duże znaczenie. Tu jednak kredyt jest także w interesie banku, gdyż jest on oprocentowany, co oznacza, że bank na nim zarabia.

Pomoc w trakcie

Dla osób, które chcą uzyskać dodatkową pomoc w trakcie prowadzenia już istniejącego przedsiębiorstwa istnieje pomoc unijna dla innowacyjnych rozwiązań. Często dotyczy to wprowadzania, w ramach wykonywanych zawodowo prac, unowocześnień sprawiających, że są one bardziej sprzyjające dla środowiska naturalnego. Ma to na celu sprowokowanie przedsiębiorstw od odejścia od sposobów działania, które w znacznym stopniu przyczyniają się do zatruwania środowiska.

Kredyt na start dla firm jest rozwiązaniem kuszącym dla potencjalnych przedsiębiorców. W zależności od posiadanego pomysłu, uzyskanie pożyczki może być zarówno trudne, jak i łatwe. To od pracowników urzędu lub banku zależy decyzja. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że uzyskanie pieniędzy to jedno a utrzymanie firmy to drugie. W razie niepowodzenia i tak całość trzeba będzie zwrócić. Poza dużą dawką entuzjazmu warto poszukać informacji oraz odpowiedzi wśród znajomych na temat tego czy nasz pomysł zwróciłby ich uwagę.