inqbator.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Finanse

Kredyt na start da firm – gotówka potrzebna od zaraz

Nosząc się z zamiarem spróbowania swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu trzeb rozważyć najważniejszy problem, z którym borykają się wszyscy na początku tej drogi. Najczęstszym problemem, który niekiedy odwodzi ludzi od otworzenia własnej działalności, jest kwota pieniędzy potrzebna do rozpoczęcia całego przedsięwzięcia.

Dotacje z Unii

Jedną z metod pozyskania pieniędzy jest dofinansowanie z Unii Europejskiej. Niegdyś była to kwota, której w razie powodzenia, przedsiębiorca nie musiał zwracać, dziś jest to nieoprocentowany kredyt. Taki kredyt na start dla firm można otrzymać po przedstawieniu w urzędzie, który się zajmuje rozporządzaniem dotacji unijnych, biznesplanu i kilku innych dokumentów. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie przyjęty, wtedy pieniądze zostaną wypłacone. Istnieją jednak odpowiednie rozporządzenia jeśli chodzi o to, na co można, jaką kwotę przeznaczyć. Nie da się ukryć, że dla wielu śmiałków, może to być sposób na pozyskanie funduszy potrzebnych na start.

Kredyt w banku

Dla osób, których plany biznesowe okażą się zbyt ryzykowne, żeby otrzymać pomoc z Unii Europejskiej istnieją inne rozwiązania. Jedną z nich jest kredyt w banku. W zależności od kwoty, jaka będzie potrzebna na start, bank może mieć różne wymagania odnośnie kredytu. Przedstawienie biznesplanu w przypadku pożyczki, której celem jest założenie działalności gospodarczej, również będzie miało duże znaczenie. Tu jednak kredyt jest także w interesie banku, gdyż jest on oprocentowany, co oznacza, że bank na nim zarabia.

Pomoc w trakcie

Dla osób, które chcą uzyskać dodatkową pomoc w trakcie prowadzenia już istniejącego przedsiębiorstwa istnieje pomoc unijna dla innowacyjnych rozwiązań. Często dotyczy to wprowadzania, w ramach wykonywanych zawodowo prac, unowocześnień sprawiających, że są one bardziej sprzyjające dla środowiska naturalnego. Ma to na celu sprowokowanie przedsiębiorstw od odejścia od sposobów działania, które w znacznym stopniu przyczyniają się do zatruwania środowiska.

Kredyt na start dla firm jest rozwiązaniem kuszącym dla potencjalnych przedsiębiorców. W zależności od posiadanego pomysłu, uzyskanie pożyczki może być zarówno trudne, jak i łatwe. To od pracowników urzędu lub banku zależy decyzja. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że uzyskanie pieniędzy to jedno a utrzymanie firmy to drugie. W razie niepowodzenia i tak całość trzeba będzie zwrócić. Poza dużą dawką entuzjazmu warto poszukać informacji oraz odpowiedzi wśród znajomych na temat tego czy nasz pomysł zwróciłby ich uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *