inqbator.pl

Blog o biznesie, finansach i marketingu.

kurs angielskiego
Marketing

Kurs angielskiego Wrocław – tradycyjnie czy online?

Posiadanie umiejętności posługiwania się językiem obcym jest już w dzisiejszych czasach bardzo często warunkiem koniecznym do otrzymania ciekawej propozycji pracy, czy też awansu. Znajomość języka obcego to również szansa na poznanie nowych ludzi. Dlatego ważne jest, by podjąć odpowiednie kroki, a nie tylko zasypywać przysłowiowe gruszki w popiele. Prawda jest taka, że nauka sama do głowy nie wejdzie. Nawet mieszkając poza granicami naszego kraju, bez wysiłku włożonego w naukę, nie opanuje się języka kraju w którym się obecnie przebywa. Warto podjąć wyzwanie i poszukać kurs angielskiego Wrocław, by móc poznawać nowych ludzi, by dać sobie szansę na nowe możliwości i rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy.

Ucz się języka, gdziekolwiek jesteś dzięki kursowi angielskiego Wrocław

Jeszcze niedawno, podjęcie nauki w szkole językowej nie było niczym trudnym, wystarczyły tylko odpowiednie chęci oraz motywacja. Jednak czasy się zmieniły. Panująca pandemia zmieniała praktycznie wszystko i wszystkich. Zamknięcie szkół językowych do którego doszło na początku 2020 roku sprawiło, że prawie każda szkoła językowa, by przetrwać na rynku musiała otworzyć się na lekcje prowadzone drogą online. Najlepsze szkoły bardzo szybko dostosowały swój program oraz możliwości sprzętowe tak, by kurs angielskiego Wrocław https://gerelis.pl/, mógł być kontynuowany, a nawet można było rozpoczynać nowe. Można utyskiwać na ten sposób nauczania, mając doświadczenia z licznymi kursami komputerowymi, które nie były w większości skuteczne.

dobry kurs angielskiego

Kurs angielskiego – Wrocław czy online? W dobrej szkole językowej to bez znaczenia

Jednak stworzone praktycznie od zera kursy językowe online, pokazały szybko, że można się uczyć języków obcych, bez wychodzenia z domu. Kursant musi jedynie posiadać odpowiedni sprzęt, który mu umożliwi prowadzenie wideokonferencji, oraz dostęp do sieci internetowej. Nie można również zapominać o chęci do nauki. Dla słuchacza jest komfortowa sytuacja, gdyż nie musi dojeżdżać do szkoły, może się uczyć języka obcego z każdego miejsca, w którym się obecnie znajduje. W szkole tradycyjnej brak czasu na przyjazd do szkoły, sprawiał, że osoba ucząca się traciła lekcję. W przypadku nauczania online, kursant ma często możliwość dostosowania czasu nauki do własnego czasu wolnego. 

Kurs angielskiego Wrocław, czy nauka online może być efektywna?

Pozostawiając zalety płynące z oszczędności czasu podczas nauczania online, można się zastanowić, czy taka nauka jest efektywna? Wielu ludzi uważa, że nauka online, sprawia że uczeń musi się bardziej przyłożyć, gdyż ma wiele pokus do tego, by takiej nauki uniknąć. Owszem, tak było w przypadku dawnych kursów prowadzonych w sieci, gdzie kursant nie miał kontaktu z lektorem na „żywo”. Dobry kurs angielskiego Wrocław, prowadzony w trybie online są prowadzone na żywo przez lektorów lub native speakerów, który również prowadzili zajęcia w tradycyjnych stacjonarnych szkołach. Owszem nauka zdalna wymaga nieco więcej wysiłku, ale zaleta jest taka, że można to robić w wolnym czasie. 

Trzeba powiedzieć dobitnie, że większość słuchaczy preferuje tradycyjny model nauczania grupowego. Jest to spowodowane możliwością kontaktu osobistego z innymi słuchaczami. Jest jednak możliwość skonfigurowania narzędzi do nauki zdalnej w taki sposób by słuchacze mogli się spotykać i brać jednocześnie udział w lekcjach prowadzonych online. Można się zastanawiać, czy w czasie kiedy czas zagrożenia już minie, zainteresowanie możliwością nauki języka obcego drogą online będzie tak spore jak w chwili obecnej. 

Odpowiedź nie jest prosta, ale spoglądając na zainteresowanie jakim się cieszyły zajęcia online, również po uruchomieniu ponownie kursów stacjonarnych, można sądzić, że zapotrzebowanie na kursy online nie wygasną wraz z pandemią. Mimo wszystko dają one możliwości podejmowania nauki z każdego miejsca i w praktycznie w każdym czasie. Nawet przebywając daleko od miejsca w którym prowadzony jest kurs angielskiego Wrocław, można z niego skorzystać drogą e-learningu. Myślę, że kursy językowe online będą równoprawnym sposobem podejmowania nauki z nauczaniem tradycyjnym.